Dressurliste
Horns Herreds Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - HHRs 75 års jubilæumsstævne
02/06/2012 - 03/06/2012


Klasseoversigt
1.LA2-B Ponyer - A
2.LA4-B Ponyer - A
3.PRI12 Ponyer Indledende - A
4.LA-2 hest - A
5.LA-2 hest kvalifikationsklasse til DRF Dressur Cup Danmarksturnering i dressur for klubhold 2012 - A
6.LA4-A Heste - A
7.MB0-A Heste - A
8.LA4-B Ponyer - A
9.LA6-A Ponyer - A
10.PRT12 Pony - A
11.LA4-A Heste - A
12.LA6-A Heste - A
13.MB2-A Heste - A

Dressurliste
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs 75 års jubilæumsstævne
02/06/2012 - 03/06/2012


1 LA2-B Ponyer - A
LA2 Pony

Start:Lørdag kl. 09:00
Bane: 1
Dommere: C: Laura-Adele Nielsen
Sponsor: TaNoMa ApS
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

19

09:00

KASTANJEGÅRDENS NICK - 2

Laura Skytte Andersen

Hesselrød Rideklub

2

22

09:07

BLUE EYE' D GIRL - 3

Julie Lundby Pedersen

Odsherreds Rideklub

3

26

09:14

SVALEBO'S DONNA - 1

Simone Hedemand

Holbæk Rideklub Af 27/9 1990

4

28

09:21

LYKKEBJERGGÅRD'S REGAL - 1

Marika Salmon

Hesselrød Rideklub

5

33

09:28

THERS HEY HARLEKIN (OS) - 3

Maria Mejlgaard Jensen

Aagerupgård Sportsrideklub

6

20

09:35

MARJAN - 1

Nikolaj Brettschneider

Slettebjerggaard Rideforening

Top | Retur


Dressurliste
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs 75 års jubilæumsstævne
02/06/2012 - 03/06/2012


2 LA4-B Ponyer - A
LA4 Pony

Start:Lørdag kl. 09:57
Bane: 1
Dommere: C: Laura-Adele Nielsen
Sponsor:  Ll. Haspeholm
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

22

09:57

BLUE EYE' D GIRL - 3

Julie Lundby Pedersen

Odsherreds Rideklub

2

26

10:04

SVALEBO'S DONNA - 1

Simone Hedemand

Holbæk Rideklub Af 27/9 1990

3

33

10:11

THERS HEY HARLEKIN (OS) - 3

Maria Mejlgaard Jensen

Aagerupgård Sportsrideklub

Top | Retur


Dressurliste
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs 75 års jubilæumsstævne
02/06/2012 - 03/06/2012


3 PRI12 Ponyer Indledende - A
PRI

Start:Lørdag kl. 10:33
Bane: 1
Dommere: C: Laura-Adele Nielsen
Sponsor:  Ll. Haspeholm
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

4

10:33

ACCENT - 2

Amalie Schalburg

Nordsjællands Sportsrideklub

2

16

10:40

DREAM STEP - 2

Natalie Hering

Rideklubben Ørsted Holme

3

1

10:48

NØRLUNDS ASCARI - 1

Line Kristensen

Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub

Top | Retur


Dressurliste
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs 75 års jubilæumsstævne
02/06/2012 - 03/06/2012


4 LA-2 hest - A
LA-2 Hest

Start:Lørdag kl. 11:10
Bane: 1
Dommere: C: Charlotte Gluud
Sponsor:  Rytterhjørnet Frederikssund
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

32

11:10

LE MANS

Christina Lund

Frederiksværk Rideklub

2

9

11:17

SUNDAY MORNING

Mogens Lerbech

Roskilde Rideklub

3

23

11:24

PAY BACK

Iben Kiertner

Værløse Rideklub

4

54

11:31

SOELBERGS ANJAS

Sebrina Christiansen

Horns Herreds Rideklub

5

41

11:38

NY CORLINDE MARIO

Tanja Hansen

Nordvestsjællands Rideklub

6

36

11:45

SANDRO MAN

Michala Mejlgaard Jensen

Horns Herreds Rideklub

7

40

11:52

GØDSBØLS FINELLA

Tina Damgård Pedersen

Rideklubben Falken

8

 

11:59

 

PAUSE 

 

8

34

12:06

TL HOT FUDGE

Stine Brøndum Andersen

Sportsrideklubben

9

14

12:13

FAIRLY'S FAIR GUY

Maria Holt Nielsen

Holbæk Rideklub Af 27/9 1990

Top | Retur


Dressurliste
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs 75 års jubilæumsstævne
02/06/2012 - 03/06/2012


5 LA-2 hest kvalifikationsklasse til DRF Dressur Cup Danmarksturnering i dressur for klubhold 2012 - A
LA-2 hest Kval. til DRF Dressur Cup

Start:Lørdag kl. 12:42
Bane: 1
Dommere: C: Charlotte Gluud
Sponsor:  Gerlev Kro
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

40

12:42

GØDSBØLS FINELLA

Tina Damgård Pedersen

Rideklubben Falken

2

48

12:49

RONALDO

Astrid Grønne Leth

Holte Ride-Klub

3

41

12:56

NY CORLINDE MARIO

Tanja Hansen

Nordvestsjællands Rideklub

4

 

13:03

 

PAUSE 

 

4

52

13:10

CARUSO

Lotte Svanholm Petersen

Værløse Rideklub

5

36

13:17

SANDRO MAN

Michala Mejlgaard Jensen

Horns Herreds Rideklub

6

55

13:24

MONIQUE

Iben Jacobsen

Vipperød Rideklub

7

14

13:31

FAIRLY'S FAIR GUY

Maria Holt Nielsen

Holbæk Rideklub Af 27/9 1990

8

46

13:38

CA-D'OR HORSENÆS

Sandie Wedell-Riss

Rideklubben Falken

9

49

13:45

BAKKELY'S LOBSTAR

Lisbet Lund

Holte Ride-Klub

10

50

13:52

SON ALTESSE AVERO

Pernille Busk Jørgensen

Nordvestsjællands Rideklub

11

 

13:59

 

PAUSE 

 

11

53

14:06

HOVMARKEN'S DELTA

Beatrice Ehrbar

Værløse Rideklub

12

15

14:13

JOHNNY CASH

Karina Berthelsen

Horns Herreds Rideklub

13

38

14:20

SARAH BERNARD B.

Ida Dreyer Jacobsen

Vipperød Rideklub

14

58

14:27

PILEGÅRDENS A'KHINA

Julie Stenmose Kendra

Holbæk Rideklub Af 27/9 1990

15

47

14:34

CORLEEN

Birgitte Carlsen

Rideklubben Falken

16

61

14:41

BRANDTOFTES SJUBELL

Amaja Loncarevic

Holte Ride-Klub

17

51

14:48

LINUS MÅRSØ

Charlotte Mandal Mogensen

Nordvestsjællands Rideklub

18

 

14:55

 

PAUSE 

 

18

23

15:02

PAY BACK

Iben Kiertner

Værløse Rideklub

19

7

15:09

FÆLDGÅRDENS CAMEROUN

Signe Albeck

Horns Herreds Rideklub

20

56

15:16

ZUMA SEM

Stine Fink

Vipperød Rideklub

21

59

15:23

RYTTERGAARDENS PASCAL

Katrine Tobiasen

Holbæk Rideklub Af 27/9 1990

22

11

15:30

RØDKÆR'S TERANO

Pernille Oldrup

Rideklubben Falken

23

24

15:37

WALDEMAR

Kirstine Nielsen

Holte Ride-Klub

24

18

15:44

SWINGKING HAVDAL

Lærke M. Siggaard

Nordvestsjællands Rideklub

25

 

15:51

 

PAUSE 

 

25

62

15:58

PRETENDER

Emilie Niebuhr

Værløse Rideklub

26

54

16:05

SOELBERGS ANJAS

Sebrina Christiansen

Horns Herreds Rideklub

27

57

16:12

MINNUETTE

Laura-Adele Nielsen

Vipperød Rideklub

28

60

16:19

ROMANO

Nadja Aaboe Sloth

Holbæk Rideklub Af 27/9 1990

Top | Retur


Dressurliste
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs 75 års jubilæumsstævne
02/06/2012 - 03/06/2012


6 LA4-A Heste - A
LA-4 Hest

Start:Lørdag kl. 16:11
Bane: 1
Dommere: C: Susanne Ranch
Sponsor:  Hestens Magasin Slangerup
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

34

16:11

TL HOT FUDGE

Stine Brøndum Andersen

Sportsrideklubben

2

45

16:18

GELSÅDALENS ZORRO

Sophie Ahm

Holmegårdens Rideklub

3

18

16:25

SWINGKING HAVDAL

Lærke M. Siggaard

Nordvestsjællands Rideklub

4

31

16:32

GEDEVASEGAARDS VAN DANGO

Kirsten Bach

Slangerup-Lynge Rideklub

Top | Retur


Dressurliste
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs 75 års jubilæumsstævne
02/06/2012 - 03/06/2012


7 MB0-A Heste - A
MB0

Start:Lørdag kl. 16:49
Bane: 1
Dommere: C: Susanne Ranch
Sponsor:  Laserterapeuten.dk
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

57

16:49

MINNUETTE

Laura-Adele Nielsen

Vipperød Rideklub

2

6

16:56

RØNBJERGS ALTESSA

Anne Bisgaard-Frantzen

Holte Ride-Klub

3

8

17:04

JASMIN

Maria Makani Boye

Rideklubben Epona

4

10

17:12

LIMO-STAR

Caroline Lauritsen

Nyskovens Sportsrideklub

5

11

17:20

RØDKÆR'S TERANO

Pernille Oldrup

Rideklubben Falken

6

39

17:28

MISTRESS

Stacie Wyslouzil Sommer

Gentofte Rideklub

7

44

17:36

LOA

Lotte Svanholm Petersen

Værløse Rideklub

8

12

17:43

ORIAN HELFIN

Laura Falk

Vestegnens Rideklub

Top | Retur


Dressurliste
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs 75 års jubilæumsstævne
02/06/2012 - 03/06/2012


8 LA4-B Ponyer - A
LA4 Pony

Start:Søndag kl. 10:00
Bane: 1
Dommere:  
Sponsor:  Ll. Haspeholm
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

   

10:00

 

 

 

Top | Retur


Dressurliste
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs 75 års jubilæumsstævne
02/06/2012 - 03/06/2012


9 LA6-A Ponyer - A
LA-6 pony

Start:Søndag kl. 10:00
Bane: 1
Dommere:  
Sponsor:  Ll. Haspeholm
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

43

10:00

WOLDSTREEK'S WENDY - 1

Clara Hjelt

Slangerup-Lynge Rideklub

2

13

10:07

SUNLIGHT - 1

Celine Rørbæk Silfen

Hvalsø Rideklub

3

21

10:15

FIRHØJ´S PIKANT - 1

Julie Lohmann brodersen

Odsherreds Rideklub

4

25

10:22

NATASJE SHARON - 1

Lærke Ellegaard Bregnes

Slettebjerggaard Rideforening

5

35

10:30

MAGIC SUNSHINE - 2

Michaela Navrsted Jensen

Hvalsø Rideklub

6

1

10:37

NØRLUNDS ASCARI - 1

Line Kristensen

Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub

Top | Retur


Dressurliste
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs 75 års jubilæumsstævne
02/06/2012 - 03/06/2012


10 PRT12 Pony - A
PRT

Start:Søndag kl. 11:00
Bane: 1
Dommere: C: Susanne Ranch
Sponsor:  Rytterhjørnet Frederikssund
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

3

11:00

BASTIAN - 1

Amalie Hellman

Gentofte Rideklub

2

4

11:07

ACCENT - 2

Amalie Schalburg

Nordsjællands Sportsrideklub

3

16

11:14

DREAM STEP - 2

Natalie Hering

Rideklubben Ørsted Holme

4

21

11:21

FIRHØJ´S PIKANT - 1

Julie Lohmann brodersen

Odsherreds Rideklub

5

1

11:28

NØRLUNDS ASCARI - 1

Line Kristensen

Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub

Top | Retur


Dressurliste
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs 75 års jubilæumsstævne
02/06/2012 - 03/06/2012


11 LA4-A Heste - A
LA4 Hest

Start:Søndag kl. 11:50
Bane: 1
Dommere: C: Susanne Ranch
Sponsor:  TaNoMa ApS
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

32

11:50

LE MANS

Christina Lund

Frederiksværk Rideklub

2

15

11:56

JOHNNY CASH

Karina Berthelsen

Horns Herreds Rideklub

3

27

12:03

TIARA

Rose Marie Henriksen

Sportsrideklubben Vallensbæk

4

30

12:10

BAUNEHØJENS MACOY

Anna Kromann

Odsherreds Rideklub

5

31

12:17

GEDEVASEGAARDS VAN DANGO

Kirsten Bach

Slangerup-Lynge Rideklub

Top | Retur


Dressurliste
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs 75 års jubilæumsstævne
02/06/2012 - 03/06/2012


12 LA6-A Heste - A
LA6 Hest

Start:Søndag kl. 12:32
Bane: 1
Dommere: C: Susanne Ranch
Sponsor:  Hestens Magasin Slangerup
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

7

12:32

FÆLDGÅRDENS CAMEROUN

Signe Albeck

Horns Herreds Rideklub

2

17

12:39

PETERSBORG'S SENIORITA

Maria Badstue

Sportsrideklubben

3

29

12:46

CHISSANO

Rikke Fuglsang

Heslegård Sportsrideklub

Top | Retur


Dressurliste
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs 75 års jubilæumsstævne
02/06/2012 - 03/06/2012


13 MB2-A Heste - A
MB2

Start:Søndag kl. 13:03
Bane: 1
Dommere: C: Susanne Ranch
Sponsor:  Rytterhjørnet Frederikssund
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

2

13:03

VIKINGS KONRAD

Anne Kathrine H. Nielsen

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

2

5

13:11

BAUNEHØJENS FLORENCIA

Anna Kromann

Odsherreds Rideklub

3

12

13:19

ORIAN HELFIN

Laura Falk

Vestegnens Rideklub

4

24

13:27

WALDEMAR

Kirstine Nielsen

Holte Ride-Klub

5

37

13:35

RUBELIT

Jessica Vang Starbeck

Sportsrideklubben Vallensbæk

6

39

13:43

MISTRESS

Stacie Wyslouzil Sommer

Gentofte Rideklub

Top | Retur