STARTTIDER FOR SØNDAG

TIDERNE ER FORTLØBENDE, DER KAN KOMME ÆNDRINGER

 HUSK TIDERNE ER CA. TIDER, SÅ HOLD JER KLAR - KOM I GOD TID

 

Klasse Tid Rytter Hest/pony Klub
1 Bom 09:00 Marina Skriver Ruth HHR
    Noah Rif Lützhøft Indian Moon HHR
    Mellanie Kohn Tristan Al-Bait ØKR
    Chanell Andersen Boline HHR
    Malene Paaske Prins FJOR
    Marina Skriver Ruth HHR
    Emmely Soto Preisler Tristan Al-Bait ØKR
    Chanell Andersen Boline HHR
    Michael Breck Epsilon HHR
    Amalie Morton Freja FAK
Klasse Tid Rytter Hest/pony Klub
2 30 10:00 Tatiana Rif Lützhøft Indian Moon HHR
    Henriette Kidmose Shadow HHR
         
         
Klasse Tid Rytter Hest/pony Klub
3 40 10:25 Sandra Simonsen Colour HHR
    Tatiana Rif Lützhøft Indian Moon HHR
    Henriette Kidmose Shadow HHR
    Merete Møller LOA HHR
    Josefine Dibber Vaka HHR
    Amalie Kidmose Neapolitano XXV-25 HHR
         
Klasse Tid Rytter Hest/pony Klub
4 50 11:05 Stine Laugesen Shorty HHR
    Cathrine Madsen Wahzeem TUS
    Amalie Kidmose Neapolitano XXV-25 HHR
    Monique Guldhammer Walter SAS
    Josefine Dibber Vaka HHR
    Sandra Simonsen Colour HHR
    Merete Møller LOA HHR
    Anna Brenøe Olesen Rolighedens Auris HHR
         
Klasse Tid Rytter Hest/pony Klub
5 60 11:40 Stine Laugesen Shorty HHR
    Cathrine Madsen Wahzeem TUS
    Monique Guldhammer Walter SAS
    Stine Laugesen Shorty HHR
    Anna Dalsgaard Sylvester HHR
    Cathrine Madsen Wahzeem TUS
    Emilia Topp Woldstreeks Wendy HHR
    Mie Mellerup Moonlight´s Givea HHR
    Kathja Bille-Schmidt Gigolo HHR
    Elisabeth Laura Weinreich Fly Lundgård HHR
         
         
Klasse Tid Rytter Hest/pony Klub
6 70 12:30 Laura K. Johansen Allmoust Luksus NØR
    Emilia Topp Woldstreeks Wendy HHR
    Anna Dalsgaard Sylvester HHR
    Camilla Schmidt Shadow HHR
    Mie Mellerup  Moonlight´s Givea HHR
    Laura K. Johansen Allmoust Luksus NØR
    Klara N. Lund Pepsi FJOR
         
Klasse Tid Rytter Hest/pony Klub
7 80 13:00 Mathilde K. Madsen Hitman XX HHR
    Helena Bonfils Høck Leonardo Star ØKR
    Laura K. Johansen Allmoust Luksus NØR
    Mathilde K. Madsen Hitman XX HHR
    Klara N. Lund Pepsi FJOR
         
Klasse Tid Rytter Hest/pony Klub
8 90 13:20 Cecilie Haugaard Lucasia HHR
    Helena Bonfils Høck Leonardo Star ØKR
         
Klasse Tid Rytter Hest/pony Klub
9 100 13:35 Helena Bonfils Høck Leonardo Star ØKR
    Cecilie Haugaard Lucasia HHR

HJÆLPERLISTE FOR SØNDAG

JO FLERE VI ER JO BEDRE EN DAG FOR VI ALLE

LAD OS LØFTE OPGAVERNE SAMMEN:)

 

Tid Bane Bane Bane Speaker Sløjfe Port Dommer
09:00 Mette G. Ida Anja Heidi Zandra Zandra Heidi
               
  Bane Bane Bane Speaker Sløjfe Port Dommer
10:00 Mette G. Ida Anja Heidi Zandra Zandra Heidi
               
  Bane Bane Bane Speaker Sløjfe Port Dommer
10:25 Mette G. Ida Camilla Heidi Zandra Zandra Heidi
               
  Bane Bane Bane Speaker Sløjfe Port Dommer
11:05 Mette G. Ida Camilla Heidi Zandra Zandra Heidi
               
  Bane Bane Bane Speaker Sløjfe Port Dommer
11:40 Mette G. Anja Camilla Heidi Zandra Zandra Heidi
               
  Bane Bane Bane Speaker Sløjfe Port Dommer
12:30 Mette G. Anja Camilla Heidi Zandra Zandra Heidi
               
  Bane Bane Bane Speaker Sløjfe Port Dommer
13:00 Mette G. Anja Camilla Heidi Zandra Zandra Heidi
               
  Bane Bane Bane Speaker Sløjfe Port Dommer
13:20 Mette G. Anja Camilla Heidi Zandra Zandra Heidi
               
  Bane Bane Bane Speaker Sløjfe Port Dommer
13:35 Mette G. Anja Camilla Heidi Zandra Zandra Heidi
               
  Nedtagning af banen: Mathilde, Stine L., Maria L, Mie M, 
13:45
               

STARTTIDER FOR LØRDAG

Lørdag        
DOMMER   Laura Adele-Nielsen    
Klasse Tid Rytter Pony Klub
LD-1 B 10:00 Marie Laugesen Woodie HHR
  10:07 Stine Laugesen Shorty HHR
  10:14 Amalie Morton Freja FAK
         
Klasse Tid Rytter Pony Klub
LD-2 B 10:24 Tatiana Rif Lützhøft Indian Moon HHR
  10:31 Amalie Morton  Freja FAK
         
Klasse Tid Rytter Pony Klub
LC-2 B 10:40 Stine Laugesen Shorty HHR
  10:47 Tatiana Rif Lützhøft Indian Moon HHR
  10:54 Amalie Kidmose Lindenberg (den) Nobleman HHR
  11:01 Mille Viborg Mortensen Starfighter HHR
  11:08 Marie Laugesen Woodie HHR
  11:15 Mathilde Meine Nielsen Nikita HHR
  11:22 Amalie Kidmose Lindenberg (den) Nobleman HHR
  11:29 Mille Viborg Mortensen Starfighter HHR
  11:36 Mathilde Meine Nielsen Nikita HHR
         
Klasse Tid Rytter Pony Klub
LB-1 B 11:50 Charlotte Rathje Misti ØKR
LB-2 B 11:58 Sara Andersen Honey HHR
LB-2 B 12:06 Freja Hjort Laban HHR
LB-1 B 12:14 Christine Rathje Misti ØKR
LB-2 B 12:22 Ida Therkelsen Scarlett HHR
LB-2 B 12:30 Sara Andersen Honey HHR
LB-2 B 12:38 Freja Hjort Laban HHR
LB-2 B 12:46 Kathja Bille-Schmidt Gigolo HHR
LB-1 B 12:54 Christine Rathje Misti ØKR
         
Klasse Tid Rytter Pony Klub
LA-1 B 13:02 Emilia Topp Woldstreek´s Wendy SLR
         
Klasse Tid Rytter Pony Klub
LA-2 B 13:10 Emilia Topp Woldstreek´s Wendy SLR
         
  SLUT 13:16    
DOMMER: CHRISTINA HANSEN    
Klasse Tid Rytter Hest Klub
LD-1 B 13:26 Henriette Kidmose Tyson HHR
  13:31 Anja Reimann Neapolitano XXV-25 HHR
  13:36 Bonnie Olsen Rivaldo af Ålborgdal SRCS
         
Klasse Tid Rytter Hest Klub
LD-2 B 13:45 Anja Reimann Neapolitano XXV-25 HHR
  13:51 Anna Brenøe Olesen Rolighedens Auris HHR
  13:57 Elisabeth Laura Weinreich Fly Lundgård HHR
  14:03 Natacha Ø. Rasmussen Fiona Obkærgård ØKR
  14:09 Bonnie Olsen Rivaldo af Ålborgdal SRCS
  14:15 Mie Mellerup Moonlight´s Givea HHR
  14:21 Malene Paaske Prins FJOR
         
    KØRE BANE OG LAVE A-BANE  
Klasse Tid Rytter Hest Klub
LC-1 A 14:40 Sandra Simonsen Colour HHR
  14:47 Natacha Ø. Rasmussen Fiona Obkærgård ØKR
  14:54 Mathilde K. Madsen Hitman XX HHR
  15:01 Sandra Simonsen Colour HHR
         
Klasse Tid Rytter Hest Klub
LC-2 A 15:15 Malene Paaske Prins FJOR
  15:22 Mathilde K. Madsen Hitman XX HHR
  15:29 Heidi Holst-Jensen Malou ØKR
  15:36 Mie Mellerup Moonlight´s Givea HHR
  15:43 Cecilie Haugaard Lucasia HHR
  15:50 Camilla Breck Epsilon HHR
         
Klasse Tid Rytter Hest Klub
LB-2 A 16:00 Nicole Sørensen Coromir FJOR
         
Klasse Tid Rytter Hest Klub
LA-2 A 16:10 Nicole Sørensen Coromir  FJOR
         
Klasse Tid Rytter Hest Klub
MB1 A 16:20 Pernille Eilersen Vemmetofte Rommel HHR
         
  17:00 Opsætning af springbane    
         

HHR´s Halloween

 

stævne 26 og 27 oktober 2013

 

Sløjfe dressur og sløjfe spring, kåring af flotteste græskar og sjoveste udklædning.

 

Lørdag d. 26. oktober 2013

 

Klasser: Dressur

 

  • LD-1 til MB-2

 

Skriv hvilket program du ønsker at ride i anmeldelsen. der kan startes flere gange i samme klasse og program, dog max 2 starter pr. ekvipage pr. dag.

Alle klasser rides som sløjfe klasse, opnås over 60% eller mere af max sum får man en sløjfe eller en slikpose.

 

Søndag d. 27. oktober 2013

 

Klasse 1:                         Bom på jord

Klasse 2:                         30 cm

Klasse 3:                         40 cm

Klasse 4:                        50 cm

Klasse 5:                         60 cm

Klasse 6:                         70 cm

Klasse 7:                         80 cm

Klasse 8:                         90 cm

Klasse 9:                         100 cm

Klasse 10:                       110 cm

Klasse 11:                       120 cm

 

Metode B0 - Sløjfe eller slikpose ved fejlfri runde.

2 starter per ekvipage, dog må der startes 3 gange på samme hest eller pony til og med klasse 8 eller 4 gange såfremt min. 2 af starterne er i klasse 1.
Der må gerne startes 2 gange i samme klasse. - Voksne må ride på pony såfremt ekvipagen er harmonisk.

  • Åbent for medlemmer af følgende klubber HHR, JET, FJOR, RVV, FAK, ØKR, SLR, HGR og SRCS.
  • Medbring dit eget udhulet græskar og deltag i kåringen om flotteste græskar, konkurrencen er både lørdag og søndag. Kom udklædt søndag, vi kårer sjoveste udklædning……
  • Der kan på dagen købes dagsmedlemskab af HHR til 30 kr.
  • 85 kr. pr. start. Indskud overføres til konto 0425605271 reg. 1342
  • Tilmelding: Senest d. 23/10-2013 på mail: hornsherred@live.dk eller til Heidi tlf.  2184 9903
  • Stævnet afholdes hos Hornsherred Rideklub, Kirkevej 20, 3630 Jægerspris opvarmning udendørs på 29*75 ridebane med fiberbund og stævneklasserne indendørs i 20*60 ridehus, men masser af tilskuerpladser.