Tider lørdag

Opdateret 16.28
På grund af forsendelsesfejl af røde rosetter vil der i morgen være en blå/pink roset til førstepladsen........... i det tilfælde der ønskes en ombytnig til rød roset så kom op i sekriatetet.....

Program
Horns Herreds Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


Klasseoversigt
7.LC Springning Ponyer B0 - A
8.LB1* Springning Ponyer B4 - A
8.LB1* Springning Ponyer B4 - B
9.LB2** Springning Ponyer B4 - A
9.LB2** Springning Ponyer B4 - B
9.LB2** Springning Ponyer B4 - C
10.LA2** Springning Ponyer B4 - A
10.LA2** Springning Ponyer B4 - B
11.MB1* Springning Ponyer B4 - A
12.MB2** Springning Ponyer B4 - A

Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


7LC Springning Ponyer B0 - A


Start:Lørdag kl. 10:00
Bane: 1
Metode: B0

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

57

SCHATSMO - 3

Julie Nielsen

Horns Herreds Rideklub

2

52

SCHATSMO - 3

Julie Nielsen

Horns Herreds Rideklub

3

51

LABAN - 2

Freja Hjort

Horns Herreds Rideklub

4

23

DUCHESSE II - 2

Mathilde Kastrup Madsen

Horns Herreds Rideklub

5

20

KIRKS MONTY - 1

Sofie Farvin

Albertslund Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


8LB1* Springning Ponyer B4 - A


Start:Lørdag kl. 10:30
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

49

LEXUS - 3

Josefine Lundsgaard

Nordsjællands Sportsrideklub

2

27

FIDI (EI) - 3

Rikke Friis

Rideklubben Vestervang

3

39

ZITRUS - 3

Julie Karoline Terp

Nordsjællands Sportsrideklub

4

62

MANKEHØJS NOSY GIRL - 2

Frederikke Ziegler Maarlev

Møllebakkens Rideklub

5

34

ALLMOUST LUKSUS - 2

Laura Kruse Johansen

Nordøstsjællands Rideklub

6

14

CAPVERT DU GEER - 2

Sabrine Gadehøj

Rideklubben Vestervang

7

47

HØJBJERGS SANTOS - 2

Jonathan Ingerslev

Ringsted Rideklub

8

51

LABAN - 2

Freja Hjort

Horns Herreds Rideklub

9

29

LITTLE FOOT - 2

Pernille Florang Aarslew

Hillerød Sportsrideklub

10

40

CHEIK SHERRY - 2

Nadja Hegnbo

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

11

5

SA MARA - 2

Cecilie Hvid Bengtsson

Søborggård Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


8LB1* Springning Ponyer B4 - B


Start:Lørdag kl. 11:10
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

33

KILTALE DIRTY HARRY - 1

Mathilde Steiness

Nordøstsjællands Rideklub

2

6

DAKOTA 195 - 1

Rebecca Rasmussen

Rideklubben Falken

3

36

BUEGÅRDS SATURN - 1

Maria Giessing

Midtsjællands Rideklub

4

20

KIRKS MONTY - 1

Sofie Farvin

Albertslund Rideklub

5

32

SHADOW - 1

Freja Berggren Jørgensen

Rideklubben Vestervang

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


9LB2** Springning Ponyer B4 - A


Start:Lørdag kl. 11:45
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

31

OLDCASTLE SYLVESTER - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

2

39

ZITRUS - 3

Julie Karoline Terp

Nordsjællands Sportsrideklub

3

18

CALYPSO - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

4

37

JYNX - 3

Fanny Ferslew

Søborggård Rideklub

5

49

LEXUS - 3

Josefine Lundsgaard

Nordsjællands Sportsrideklub

6

27

FIDI (EI) - 3

Rikke Friis

Rideklubben Vestervang

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


9LB2** Springning Ponyer B4 - B


Start:Lørdag kl. 12:35
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

40

CHEIK SHERRY - 2

Nadja Hegnbo

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

2

24

ROMEO'S GALLA - 2

Sofie Fredslund

Algestrup Sportsrideklub

3

53

BUTTERFLY - 2

Gabriella Valentin Buttenschøn

Aagerupgård Sportsrideklub

4

47

HØJBJERGS SANTOS - 2

Jonathan Ingerslev

Ringsted Rideklub

5

29

LITTLE FOOT - 2

Pernille Florang Aarslew

Hillerød Sportsrideklub

6

5

SA MARA - 2

Cecilie Hvid Bengtsson

Søborggård Rideklub

7

34

ALLMOUST LUKSUS - 2

Laura Kruse Johansen

Nordøstsjællands Rideklub

8

14

CAPVERT DU GEER - 2

Sabrine Gadehøj

Rideklubben Vestervang

9

62

MANKEHØJS NOSY GIRL - 2

Frederikke Ziegler Maarlev

Møllebakkens Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


9LB2** Springning Ponyer B4 - C


Start:Lørdag kl. 00:00
Bane: 0
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

6

DAKOTA 195 - 1

Rebecca Rasmussen

Rideklubben Falken

2

32

SHADOW - 1

Freja Berggren Jørgensen

Rideklubben Vestervang

3

44

PRÆSTEMARKENS MAHOGNI - 1

Sara Kröll Andersen

Horns Herreds Rideklub

4

10

BERKZICHT RAMON - 1

Maria Rosendahl Christensen

Hesselrød Rideklub

5

36

BUEGÅRDS SATURN - 1

Maria Giessing

Midtsjællands Rideklub

6

33

KILTALE DIRTY HARRY - 1

Mathilde Steiness

Nordøstsjællands Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


10LA2** Springning Ponyer B4 - A


Start:Lørdag kl. 13:15
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

31

OLDCASTLE SYLVESTER - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

2

37

JYNX - 3

Fanny Ferslew

Søborggård Rideklub

3

18

CALYPSO - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


10LA2** Springning Ponyer B4 - B


Start:Lørdag kl. 13:35
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

63

MAIGAARDENS ZEROS - 2

Rikke N. Andersen

Sportsrideklubben Vallensbæk

2

53

BUTTERFLY - 2

Gabriella Valentin Buttenschøn

Aagerupgård Sportsrideklub

3

26

BAKKEGAARDENS L' AMOUR - 2

Rigmor Grønvaldt

Øresundskystens Rideklub

4

24

ROMEO'S GALLA - 2

Sofie Fredslund

Algestrup Sportsrideklub

5

30

GALWAY CLIFF - 2

Jade Schlichting

Søborggård Rideklub

6

17

TEQUILA - 2

Louise Lindegaard Petersen

Rideklubben Vestervang

7

8

SOLDALS OLYMPIA ATLANTIS - 2

Cecilie Haugaard

Horns Herreds Rideklub

8

28

SNOWBALL - 2

Aija Højland Zillo Andersen

Nordøstsjællands Rideklub

9

10

BERKZICHT RAMON - 1

Maria Rosendahl Christensen

Hesselrød Rideklub

10

13

NIOBY - 1

Charlotte Ahrensberg

Holmegårdens Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


11MB1* Springning Ponyer B4 - A


Start:Lørdag kl. 14:20
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

63

MAIGAARDENS ZEROS - 2

Rikke N. Andersen

Sportsrideklubben Vallensbæk

2

11

FLACH BACK - 2

Lærke Raagaard Schou Andersen

Slagelse Rideklub

3

12

DAGGRY - 2

Amalie Hervad-Jørgensen

Rideklubben Egene

4

26

BAKKEGAARDENS L' AMOUR - 2

Rigmor Grønvaldt

Øresundskystens Rideklub

5

30

GALWAY CLIFF - 2

Jade Schlichting

Søborggård Rideklub

6

8

SOLDALS OLYMPIA ATLANTIS - 2

Cecilie Haugaard

Horns Herreds Rideklub

7

13

NIOBY - 1

Charlotte Ahrensberg

Holmegårdens Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


12MB2** Springning Ponyer B4 - A


Start:Lørdag kl. 15:00
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

11

FLACH BACK - 2

Lærke Raagaard Schou Andersen

Slagelse Rideklub

2

19

CATIVO - 2

Amalie Hervad-Jørgensen

Rideklubben Egene

Top | Retur

tider

Program
Horns Herreds Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


Klasseoversigt
1.LC Springning Ponyer B0 - A
2.LB1* Springning Ponyer B4 - A
2.LB1* Springning Ponyer B4 - B
3.LB2** Springning Ponyer B4 - A
3.LB2** Springning Ponyer B4 - B
4.LA1* Springning Ponyer B4 - A
4.LA1* Springning Ponyer B4 - B
5.MB1* Springning Ponyer B4 - A
6.MA1* Springning Ponyer B4 - A
7.LC Springning Ponyer B0 - A
8.LB1* Springning Ponyer B4 - A
8.LB1* Springning Ponyer B4 - B
9.LB2** Springning Ponyer B4 - A
9.LB2** Springning Ponyer B4 - B
10.LA2** Springning Ponyer B4 - A
10.LA2** Springning Ponyer B4 - B
11.MB1* Springning Ponyer B4 - A
12.MB2** Springning Ponyer B4 - A

Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


1 LC Springning Ponyer B0 - A
lc

Start:Fredag kl. 10:00
Bane: 1
Metode: B0

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

51

LABAN - 2

Freja Hjort

Horns Herreds Rideklub

2

23

DUCHESSE II - 2

Mathilde Kastrup Madsen

Horns Herreds Rideklub

3

56

KASTANIEGÅRDENS BOLETTE - 1

Amalie Kidmose

Horns Herreds Rideklub

4

54

KASTANIEGÅRDENS BOLETTE - 1

Amalie Kidmose

Horns Herreds Rideklub

Top | Retur

Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


2LB1* Springning Ponyer B4 - A


Start:Fredag kl. 10:30
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

39

ZITRUS - 3

Julie Karoline Terp

Nordsjællands Sportsrideklub

2

27

FIDI (EI) - 3

Rikke Friis

Rideklubben Vestervang

3

49

LEXUS - 3

Josefine Lundsgaard

Nordsjællands Sportsrideklub

4

43

OSKAR VESTA - 3

Victoria Suzette Kahr

Køge Sports Rideklub

5

35

RÆVHALEGÅRDS SNOWSTAR - 3

Mille Leinøe

Sportsrideklubben

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


2LB1* Springning Ponyer B4 - B


Start:Fredag kl. 10:55
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

60

TRENDY LADY - 2

Emilie Silke Schak

Nordsjællands Sportsrideklub

2

51

LABAN - 2

Freja Hjort

Horns Herreds Rideklub

3

42

JULY - 2

Malou Rasmusen

Capacity Showjumping Center

4

34

ALLMOUST LUKSUS - 2

Laura Kruse Johansen

Nordøstsjællands Rideklub

5

58

MILL HOUSE GIRL - 1

Emma Victoria Garnell

Nordsjællands Sportsrideklub

6

59

MISS DONDY - 1

Fie Sarah Schak

Nordsjællands Sportsrideklub

7

22

PRINS - 1

Rebekka Rudolf

Fuglsangsgaard Rideklub

8

36

BUEGÅRDS SATURN - 1

Maria Giessing

Midtsjællands Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


3LB2** Springning Ponyer B4 - A


Start:Fredag kl. 11:40
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

39

ZITRUS - 3

Julie Karoline Terp

Nordsjællands Sportsrideklub

2

31

OLDCASTLE SYLVESTER - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

3

27

FIDI (EI) - 3

Rikke Friis

Rideklubben Vestervang

4

43

OSKAR VESTA - 3

Victoria Suzette Kahr

Køge Sports Rideklub

5

35

RÆVHALEGÅRDS SNOWSTAR - 3

Mille Leinøe

Sportsrideklubben

6

49

LEXUS - 3

Josefine Lundsgaard

Nordsjællands Sportsrideklub

7

18

CALYPSO - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


3LB2** Springning Ponyer B4 - B


Start:Fredag kl. 12:10
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

60

TRENDY LADY - 2

Emilie Silke Schak

Nordsjællands Sportsrideklub

2

34

ALLMOUST LUKSUS - 2

Laura Kruse Johansen

Nordøstsjællands Rideklub

3

42

JULY - 2

Malou Rasmusen

Capacity Showjumping Center

4

17

TEQUILA - 2

Louise Lindegaard Petersen

Rideklubben Vestervang

5

48

MARCO POLO TWO - 2

Emilie Bjerre Søndergaard

Hesselrød Rideklub

6

41

HILLGARTH RIVERDANCE - 2

Carla Repp Bastiansen

Nordsjællands Sportsrideklub

7

9

TINTIN - 2

Lina Klittegaard

Ballerup Rideklub

8

12

DAGGRY - 2

Amalie Hervad-Jørgensen

Rideklubben Egene

9

59

MISS DONDY - 1

Fie Sarah Schak

Nordsjællands Sportsrideklub

10

58

MILL HOUSE GIRL - 1

Emma Victoria Garnell

Nordsjællands Sportsrideklub

11

44

PRÆSTEMARKENS MAHOGNI - 1

Sara Kröll Andersen

Horns Herreds Rideklub

12

36

BUEGÅRDS SATURN - 1

Maria Giessing

Midtsjællands Rideklub

13

22

PRINS - 1

Rebekka Rudolf

Fuglsangsgaard Rideklub

14

21

GADEHØJS CARIDÉE - 1

Sabrine Gadehøj

Rideklubben Vestervang

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


4LA1* Springning Ponyer B4 - A


Start:Fredag kl. 13:10
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

16

LYNGVEJENS ELIZA - 3

Julie Bæk Nielsen

Slangerup-Lynge Rideklub

2

18

CALYPSO - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

3

31

OLDCASTLE SYLVESTER - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

4

63

MAIGAARDENS ZEROS - 2

Rikke N. Andersen

Sportsrideklubben Vallensbæk

5

48

MARCO POLO TWO - 2

Emilie Bjerre Søndergaard

Hesselrød Rideklub

6

8

SOLDALS OLYMPIA ATLANTIS - 2

Cecilie Haugaard

Horns Herreds Rideklub

7

41

HILLGARTH RIVERDANCE - 2

Carla Repp Bastiansen

Nordsjællands Sportsrideklub

8

17

TEQUILA - 2

Louise Lindegaard Petersen

Rideklubben Vestervang

9

28

SNOWBALL - 2

Aija Højland Zillo Andersen

Nordøstsjællands Rideklub

10

12

DAGGRY - 2

Amalie Hervad-Jørgensen

Rideklubben Egene

11

9

TINTIN - 2

Lina Klittegaard

Ballerup Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


4LA1* Springning Ponyer B4 - B


Start:Fredag kl. 13:50
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

4

REMY - 1

Josefine Brogaard

Hillerød Sportsrideklub

2

21

GADEHØJS CARIDÉE - 1

Sabrine Gadehøj

Rideklubben Vestervang

3

7

SANDEGÅRD'S JOY - 1

Mie S. Rasmussen

Team Hedegårdens Rideklub

4

3

NYGAARDS BECKHAM - 1

Silke Ramtung

Slangerup-Lynge Rideklub

5

44

PRÆSTEMARKENS MAHOGNI - 1

Sara Kröll Andersen

Horns Herreds Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


5MB1* Springning Ponyer B4 - A


Start:Fredag kl. 14:25
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

61

HØJBJERGS SANTOS

Emilie Silke Schak

Nordsjællands Sportsrideklub

2

16

LYNGVEJENS ELIZA - 3

Julie Bæk Nielsen

Slangerup-Lynge Rideklub

3

18

CALYPSO - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

4

50

THE NAME'S MURPHY - 3

Celeste Christine Arndal

Nordsjællands Sportsrideklub

5

63

MAIGAARDENS ZEROS - 2

Rikke N. Andersen

Sportsrideklubben Vallensbæk

6

15

PACER - 2

Andreas Holm

Rideklubben Frederiksborg

7

19

CATIVO - 2

Amalie Hervad-Jørgensen

Rideklubben Egene

8

8

SOLDALS OLYMPIA ATLANTIS - 2

Cecilie Haugaard

Horns Herreds Rideklub

9

25

LOTTE - 2

Andreas Holm

Rideklubben Frederiksborg

10

4

REMY - 1

Josefine Brogaard

Hillerød Sportsrideklub

11

7

SANDEGÅRD'S JOY - 1

Mie S. Rasmussen

Team Hedegårdens Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


6MA1* Springning Ponyer B4 - A


Start:Fredag kl. 15:15
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

61

HØJBJERGS SANTOS

Emilie Silke Schak

Nordsjællands Sportsrideklub

2

50

THE NAME'S MURPHY - 3

Celeste Christine Arndal

Nordsjællands Sportsrideklub

3

25

LOTTE - 2

Andreas Holm

Rideklubben Frederiksborg

4

15

PACER - 2

Andreas Holm

Rideklubben Frederiksborg

5

2

SHACINTI FYRST - 1

Ditte Roost Robl

Nordsjællands Sportsrideklub

6

1

IRISH JUMPER - 1

Ditte Roost Robl

Nordsjællands Sportsrideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


7LC Springning Ponyer B0 - A


Start:Lørdag kl. 10:00
Bane: 1
Metode: B0

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

57

SCHATSMO - 3

Julie Nielsen

Horns Herreds Rideklub

2

52

SCHATSMO - 3

Julie Nielsen

Horns Herreds Rideklub

3

51

LABAN - 2

Freja Hjort

Horns Herreds Rideklub

4

23

DUCHESSE II - 2

Mathilde Kastrup Madsen

Horns Herreds Rideklub

5

20

KIRKS MONTY - 1

Sofie Farvin

Albertslund Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


8LB1* Springning Ponyer B4 - A


Start:Lørdag kl. 10:30
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

49

LEXUS - 3

Josefine Lundsgaard

Nordsjællands Sportsrideklub

2

27

FIDI (EI) - 3

Rikke Friis

Rideklubben Vestervang

3

39

ZITRUS - 3

Julie Karoline Terp

Nordsjællands Sportsrideklub

4

62

MANKEHØJS NOSY GIRL - 2

Frederikke Ziegler Maarlev

Møllebakkens Rideklub

5

34

ALLMOUST LUKSUS - 2

Laura Kruse Johansen

Nordøstsjællands Rideklub

6

14

CAPVERT DU GEER - 2

Sabrine Gadehøj

Rideklubben Vestervang

7

47

HØJBJERGS SANTOS - 2

Jonathan Ingerslev

Ringsted Rideklub

8

51

LABAN - 2

Freja Hjort

Horns Herreds Rideklub

9

29

LITTLE FOOT - 2

Pernille Florang Aarslew

Hillerød Sportsrideklub

10

40

CHEIK SHERRY - 2

Nadja Hegnbo

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

11

5

SA MARA - 2

Cecilie Hvid Bengtsson

Søborggård Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


8LB1* Springning Ponyer B4 - B


Start:Lørdag kl. 11:10
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

33

KILTALE DIRTY HARRY - 1

Mathilde Steiness

Nordøstsjællands Rideklub

2

6

DAKOTA 195 - 1

Rebecca Rasmussen

Rideklubben Falken

3

36

BUEGÅRDS SATURN - 1

Maria Giessing

Midtsjællands Rideklub

4

20

KIRKS MONTY - 1

Sofie Farvin

Albertslund Rideklub

5

32

SHADOW - 1

Freja Berggren Jørgensen

Rideklubben Vestervang

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


9LB2** Springning Ponyer B4 - A


Start:Lørdag kl. 11:45
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

49

LEXUS - 3

Josefine Lundsgaard

Nordsjællands Sportsrideklub

2

31

OLDCASTLE SYLVESTER - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

3

39

ZITRUS - 3

Julie Karoline Terp

Nordsjællands Sportsrideklub

4

37

JYNX - 3

Fanny Ferslew

Søborggård Rideklub

5

27

FIDI (EI) - 3

Rikke Friis

Rideklubben Vestervang

6

62

MANKEHØJS NOSY GIRL - 2

Frederikke Ziegler Maarlev

Møllebakkens Rideklub

7

53

BUTTERFLY - 2

Gabriella Valentin Buttenschøn

Aagerupgård Sportsrideklub

8

14

CAPVERT DU GEER - 2

Sabrine Gadehøj

Rideklubben Vestervang

9

34

ALLMOUST LUKSUS - 2

Laura Kruse Johansen

Nordøstsjællands Rideklub

10

24

ROMEO'S GALLA - 2

Sofie Fredslund

Algestrup Sportsrideklub

11

40

CHEIK SHERRY - 2

Nadja Hegnbo

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

12

5

SA MARA - 2

Cecilie Hvid Bengtsson

Søborggård Rideklub

13

47

HØJBJERGS SANTOS - 2

Jonathan Ingerslev

Ringsted Rideklub

14

29

LITTLE FOOT - 2

Pernille Florang Aarslew

Hillerød Sportsrideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


9LB2** Springning Ponyer B4 - B


Start:Lørdag kl. 12:35
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

44

PRÆSTEMARKENS MAHOGNI - 1

Sara Kröll Andersen

Horns Herreds Rideklub

2

6

DAKOTA 195 - 1

Rebecca Rasmussen

Rideklubben Falken

3

32

SHADOW - 1

Freja Berggren Jørgensen

Rideklubben Vestervang

4

36

BUEGÅRDS SATURN - 1

Maria Giessing

Midtsjællands Rideklub

5

33

KILTALE DIRTY HARRY - 1

Mathilde Steiness

Nordøstsjællands Rideklub

6

10

BERKZICHT RAMON - 1

Maria Rosendahl Christensen

Hesselrød Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


10LA2** Springning Ponyer B4 - A


Start:Lørdag kl. 13:15
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

31

OLDCASTLE SYLVESTER - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

2

37

JYNX - 3

Fanny Ferslew

Søborggård Rideklub

3

18

CALYPSO - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


10LA2** Springning Ponyer B4 - B


Start:Lørdag kl. 13:35
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

53

BUTTERFLY - 2

Gabriella Valentin Buttenschøn

Aagerupgård Sportsrideklub

2

26

BAKKEGAARDENS L' AMOUR - 2

Rigmor Grønvaldt

Øresundskystens Rideklub

3

24

ROMEO'S GALLA - 2

Sofie Fredslund

Algestrup Sportsrideklub

4

30

GALWAY CLIFF - 2

Jade Schlichting

Søborggård Rideklub

5

17

TEQUILA - 2

Louise Lindegaard Petersen

Rideklubben Vestervang

6

8

SOLDALS OLYMPIA ATLANTIS - 2

Cecilie Haugaard

Horns Herreds Rideklub

7

28

SNOWBALL - 2

Aija Højland Zillo Andersen

Nordøstsjællands Rideklub

8

10

BERKZICHT RAMON - 1

Maria Rosendahl Christensen

Hesselrød Rideklub

9

13

NIOBY - 1

Charlotte Ahrensberg

Holmegårdens Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


11MB1* Springning Ponyer B4 - A


Start:Lørdag kl. 14:20
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

11

FLACH BACK - 2

Lærke Raagaard Schou Andersen

Slagelse Rideklub

2

12

DAGGRY - 2

Amalie Hervad-Jørgensen

Rideklubben Egene

3

26

BAKKEGAARDENS L' AMOUR - 2

Rigmor Grønvaldt

Øresundskystens Rideklub

4

30

GALWAY CLIFF - 2

Jade Schlichting

Søborggård Rideklub

5

8

SOLDALS OLYMPIA ATLANTIS - 2

Cecilie Haugaard

Horns Herreds Rideklub

6

13

NIOBY - 1

Charlotte Ahrensberg

Holmegårdens Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


12MB2** Springning Ponyer B4 - A


Start:Lørdag kl. 15:00
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

11

FLACH BACK - 2

Lærke Raagaard Schou Andersen

Slagelse Rideklub

2

19

CATIVO - 2

Amalie Hervad-Jørgensen

Rideklubben Egene

Top | Retur


Propositioner







Horns Herreds Rideklub



Online link

DRF Stævnesystem - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


Klasseoversigt
1.LC Springning Ponyer B0 - A
2.LB1* Springning Ponyer B4 - A
2.LB1* Springning Ponyer B4 - B
3.LB2** Springning Ponyer B4 - A
3.LB2** Springning Ponyer B4 - B
4.LA1* Springning Ponyer B4 - A
4.LA1* Springning Ponyer B4 - B
5.MB1* Springning Ponyer B4 - A
6.MA1* Springning Ponyer B4 - A
7.LC Springning Ponyer B0 - A
8.LB1* Springning Ponyer B4 - A
8.LB1* Springning Ponyer B4 - B
9.LB2** Springning Ponyer B4 - A
9.LB2** Springning Ponyer B4 - B
10.LA2** Springning Ponyer B4 - A
10.LA2** Springning Ponyer B4 - B
11.MB1* Springning Ponyer B4 - A
12.MB2** Springning Ponyer B4 - A

Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


1 LC Springning Ponyer B0 - A
lc

Start:Fredag kl. 10:00
Bane: 1
Metode: B0

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

56

KASTANIEGÅRDENS BOLETTE - 1

Amalie Kidmose

Horns Herreds Rideklub

2

51

LABAN - 2

Freja Hjort

Horns Herreds Rideklub

3

23

DUCHESSE II - 2

Mathilde Kastrup Madsen

Horns Herreds Rideklub

4

54

KASTANIEGÅRDENS BOLETTE - 1

Amalie Kidmose

Horns Herreds Rideklub

Top | Retur

Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


2LB1* Springning Ponyer B4 - A


Start:Fredag kl. 10:30
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

39

ZITRUS - 3

Julie Karoline Terp

Nordsjællands Sportsrideklub

2

27

FIDI (EI) - 3

Rikke Friis

Rideklubben Vestervang

3

49

LEXUS - 3

Josefine Lundsgaard

Nordsjællands Sportsrideklub

4

43

OSKAR VESTA - 3

Victoria Suzette Kahr

Køge Sports Rideklub

5

35

RÆVHALEGÅRDS SNOWSTAR - 3

Mille Leinøe

Sportsrideklubben

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


2LB1* Springning Ponyer B4 - B


Start:Fredag kl. 10:55
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

51

LABAN - 2

Freja Hjort

Horns Herreds Rideklub

2

42

JULY - 2

Malou Rasmusen

Capacity Showjumping Center

3

34

ALLMOUST LUKSUS - 2

Laura Kruse Johansen

Nordøstsjællands Rideklub

4

22

PRINS - 1

Rebekka Rudolf

Fuglsangsgaard Rideklub

5

36

BUEGÅRDS SATURN - 1

Maria Giessing

Midtsjællands Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


3LB2** Springning Ponyer B4 - A


Start:Fredag kl. 11:30
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

39

ZITRUS - 3

Julie Karoline Terp

Nordsjællands Sportsrideklub

2

31

OLDCASTLE SYLVESTER - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

3

27

FIDI (EI) - 3

Rikke Friis

Rideklubben Vestervang

4

43

OSKAR VESTA - 3

Victoria Suzette Kahr

Køge Sports Rideklub

5

35

RÆVHALEGÅRDS SNOWSTAR - 3

Mille Leinøe

Sportsrideklubben

6

49

LEXUS - 3

Josefine Lundsgaard

Nordsjællands Sportsrideklub

7

18

CALYPSO - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


3LB2** Springning Ponyer B4 - B


Start:Fredag kl. 12:00
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

34

ALLMOUST LUKSUS - 2

Laura Kruse Johansen

Nordøstsjællands Rideklub

2

42

JULY - 2

Malou Rasmusen

Capacity Showjumping Center

3

17

TEQUILA - 2

Louise Lindegaard Petersen

Rideklubben Vestervang

4

48

MARCO POLO TWO - 2

Emilie Bjerre Søndergaard

Hesselrød Rideklub

5

41

HILLGARTH RIVERDANCE - 2

Carla Repp Bastiansen

Nordsjællands Sportsrideklub

6

9

TINTIN - 2

Lina Klittegaard

Ballerup Rideklub

7

12

DAGGRY - 2

Amalie Hervad-Jørgensen

Rideklubben Egene

8

44

PRÆSTEMARKENS MAHOGNI - 1

Sara Kröll Andersen

Horns Herreds Rideklub

9

36

BUEGÅRDS SATURN - 1

Maria Giessing

Midtsjællands Rideklub

10

22

PRINS - 1

Rebekka Rudolf

Fuglsangsgaard Rideklub

11

21

GADEHØJS CARIDÉE - 1

Sabrine Gadehøj

Rideklubben Vestervang

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


4LA1* Springning Ponyer B4 - A


Start:Fredag kl. 12:50
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

16

LYNGVEJENS ELIZA - 3

Julie Bæk Nielsen

Slangerup-Lynge Rideklub

2

18

CALYPSO - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

3

31

OLDCASTLE SYLVESTER - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

4

48

MARCO POLO TWO - 2

Emilie Bjerre Søndergaard

Hesselrød Rideklub

5

8

SOLDALS OLYMPIA ATLANTIS - 2

Cecilie Haugaard

Horns Herreds Rideklub

6

41

HILLGARTH RIVERDANCE - 2

Carla Repp Bastiansen

Nordsjællands Sportsrideklub

7

17

TEQUILA - 2

Louise Lindegaard Petersen

Rideklubben Vestervang

8

28

SNOWBALL - 2

Aija Højland Zillo Andersen

Nordøstsjællands Rideklub

9

12

DAGGRY - 2

Amalie Hervad-Jørgensen

Rideklubben Egene

10

9

TINTIN - 2

Lina Klittegaard

Ballerup Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


4LA1* Springning Ponyer B4 - B


Start:Fredag kl. 13:30
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

4

REMY - 1

Josefine Brogaard

Hillerød Sportsrideklub

2

21

GADEHØJS CARIDÉE - 1

Sabrine Gadehøj

Rideklubben Vestervang

3

7

SANDEGÅRD'S JOY - 1

Mie S. Rasmussen

Team Hedegårdens Rideklub

4

3

NYGAARDS BECKHAM - 1

Silke Ramtung

Slangerup-Lynge Rideklub

5

44

PRÆSTEMARKENS MAHOGNI - 1

Sara Kröll Andersen

Horns Herreds Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


5MB1* Springning Ponyer B4 - A


Start:Fredag kl. 14:05
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

16

LYNGVEJENS ELIZA - 3

Julie Bæk Nielsen

Slangerup-Lynge Rideklub

2

18

CALYPSO - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

3

50

THE NAME'S MURPHY - 3

Celeste Christine Arndal

Nordsjællands Sportsrideklub

4

15

PACER - 2

Andreas Holm

Rideklubben Frederiksborg

5

19

CATIVO - 2

Amalie Hervad-Jørgensen

Rideklubben Egene

6

8

SOLDALS OLYMPIA ATLANTIS - 2

Cecilie Haugaard

Horns Herreds Rideklub

7

25

LOTTE - 2

Andreas Holm

Rideklubben Frederiksborg

8

4

REMY - 1

Josefine Brogaard

Hillerød Sportsrideklub

9

7

SANDEGÅRD'S JOY - 1

Mie S. Rasmussen

Team Hedegårdens Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


6MA1* Springning Ponyer B4 - A


Start:Fredag kl. 14:50
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

50

THE NAME'S MURPHY - 3

Celeste Christine Arndal

Nordsjællands Sportsrideklub

2

25

LOTTE - 2

Andreas Holm

Rideklubben Frederiksborg

3

15

PACER - 2

Andreas Holm

Rideklubben Frederiksborg

4

2

SHACINTI FYRST - 1

Ditte Roost Robl

Nordsjællands Sportsrideklub

5

1

IRISH JUMPER - 1

Ditte Roost Robl

Nordsjællands Sportsrideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


7LC Springning Ponyer B0 - A


Start:Lørdag kl. 10:00
Bane: 1
Metode: B0

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

57

SCHATSMO - 3

Julie Nielsen

Horns Herreds Rideklub

2

52

SCHATSMO - 3

Julie Nielsen

Horns Herreds Rideklub

3

51

LABAN - 2

Freja Hjort

Horns Herreds Rideklub

4

23

DUCHESSE II - 2

Mathilde Kastrup Madsen

Horns Herreds Rideklub

5

20

KIRKS MONTY - 1

Sofie Farvin

Albertslund Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


8LB1* Springning Ponyer B4 - A


Start:Lørdag kl. 10:30
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

27

FIDI (EI) - 3

Rikke Friis

Rideklubben Vestervang

2

39

ZITRUS - 3

Julie Karoline Terp

Nordsjællands Sportsrideklub

3

34

ALLMOUST LUKSUS - 2

Laura Kruse Johansen

Nordøstsjællands Rideklub

4

14

CAPVERT DU GEER - 2

Sabrine Gadehøj

Rideklubben Vestervang

5

47

HØJBJERGS SANTOS - 2

Jonathan Ingerslev

Ringsted Rideklub

6

51

LABAN - 2

Freja Hjort

Horns Herreds Rideklub

7

29

LITTLE FOOT - 2

Pernille Florang Aarslew

Hillerød Sportsrideklub

8

40

CHEIK SHERRY - 2

Nadja Hegnbo

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

9

5

SA MARA - 2

Cecilie Hvid Bengtsson

Søborggård Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


8LB1* Springning Ponyer B4 - B


Start:Lørdag kl. 11:05
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

33

KILTALE DIRTY HARRY - 1

Mathilde Steiness

Nordøstsjællands Rideklub

2

6

DAKOTA 195 - 1

Rebecca Rasmussen

Rideklubben Falken

3

36

BUEGÅRDS SATURN - 1

Maria Giessing

Midtsjællands Rideklub

4

20

KIRKS MONTY - 1

Sofie Farvin

Albertslund Rideklub

5

32

SHADOW - 1

Freja Berggren Jørgensen

Rideklubben Vestervang

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


9LB2** Springning Ponyer B4 - A


Start:Lørdag kl. 11:40
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

31

OLDCASTLE SYLVESTER - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

2

39

ZITRUS - 3

Julie Karoline Terp

Nordsjællands Sportsrideklub

3

37

JYNX - 3

Fanny Ferslew

Søborggård Rideklub

4

27

FIDI (EI) - 3

Rikke Friis

Rideklubben Vestervang

5

53

BUTTERFLY - 2

Gabriella Valentin Buttenschøn

Aagerupgård Sportsrideklub

6

14

CAPVERT DU GEER - 2

Sabrine Gadehøj

Rideklubben Vestervang

7

34

ALLMOUST LUKSUS - 2

Laura Kruse Johansen

Nordøstsjællands Rideklub

8

24

ROMEO'S GALLA - 2

Sofie Fredslund

Algestrup Sportsrideklub

9

40

CHEIK SHERRY - 2

Nadja Hegnbo

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

10

5

SA MARA - 2

Cecilie Hvid Bengtsson

Søborggård Rideklub

11

47

HØJBJERGS SANTOS - 2

Jonathan Ingerslev

Ringsted Rideklub

12

29

LITTLE FOOT - 2

Pernille Florang Aarslew

Hillerød Sportsrideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


9LB2** Springning Ponyer B4 - B


Start:Lørdag kl. 12:25
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

44

PRÆSTEMARKENS MAHOGNI - 1

Sara Kröll Andersen

Horns Herreds Rideklub

2

6

DAKOTA 195 - 1

Rebecca Rasmussen

Rideklubben Falken

3

32

SHADOW - 1

Freja Berggren Jørgensen

Rideklubben Vestervang

4

36

BUEGÅRDS SATURN - 1

Maria Giessing

Midtsjællands Rideklub

5

33

KILTALE DIRTY HARRY - 1

Mathilde Steiness

Nordøstsjællands Rideklub

6

10

BERKZICHT RAMON - 1

Maria Rosendahl Christensen

Hesselrød Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


10LA2** Springning Ponyer B4 - A


Start:Lørdag kl. 13:00
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

31

OLDCASTLE SYLVESTER - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

2

37

JYNX - 3

Fanny Ferslew

Søborggård Rideklub

3

18

CALYPSO - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


10LA2** Springning Ponyer B4 - B


Start:Lørdag kl. 13:20
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

53

BUTTERFLY - 2

Gabriella Valentin Buttenschøn

Aagerupgård Sportsrideklub

2

26

BAKKEGAARDENS L' AMOUR - 2

Rigmor Grønvaldt

Øresundskystens Rideklub

3

24

ROMEO'S GALLA - 2

Sofie Fredslund

Algestrup Sportsrideklub

4

30

GALWAY CLIFF - 2

Jade Schlichting

Søborggård Rideklub

5

17

TEQUILA - 2

Louise Lindegaard Petersen

Rideklubben Vestervang

6

8

SOLDALS OLYMPIA ATLANTIS - 2

Cecilie Haugaard

Horns Herreds Rideklub

7

28

SNOWBALL - 2

Aija Højland Zillo Andersen

Nordøstsjællands Rideklub

8

10

BERKZICHT RAMON - 1

Maria Rosendahl Christensen

Hesselrød Rideklub

9

13

NIOBY - 1

Charlotte Ahrensberg

Holmegårdens Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


11MB1* Springning Ponyer B4 - A


Start:Lørdag kl. 14:05
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

11

FLACH BACK - 2

Lærke Raagaard Schou Andersen

Slagelse Rideklub

2

12

DAGGRY - 2

Amalie Hervad-Jørgensen

Rideklubben Egene

3

26

BAKKEGAARDENS L' AMOUR - 2

Rigmor Grønvaldt

Øresundskystens Rideklub

4

30

GALWAY CLIFF - 2

Jade Schlichting

Søborggård Rideklub

5

8

SOLDALS OLYMPIA ATLANTIS - 2

Cecilie Haugaard

Horns Herreds Rideklub

6

13

NIOBY - 1

Charlotte Ahrensberg

Holmegårdens Rideklub

Top | Retur


Program
Horns Herreds Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - HHRs C-stævne pony spring
04/05/2012 - 05/05/2012


12MB2** Springning Ponyer B4 - A


Start:Lørdag kl. 14:45
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

11

FLACH BACK - 2

Lærke Raagaard Schou Andersen

Slagelse Rideklub

2

19

CATIVO - 2

Amalie Hervad-Jørgensen

Rideklubben Egene

Top | Retur



Fredag d. 4. maj

Banebygger Christian E.S. Holm

Kl. 1  Klub - LC Metode B0
Kl. 2  LB1*Metode B4
Kl. 3  LB2**Metode B4
Kl. 4  LA1*Metode B4
Kl. 5  MB1*Metode B4
Kl. 6  MA1*Metode B4


Lørdag d. 5. maj

Banebygger Mette Dyrbye Hersbøll

Kl. 7  Klub - LCMetode Bo
Kl. 8  LB1*Metode B4
Kl. 9  LB2**Metode B4
Kl. 10  LA2**Metode B4
Kl. 11  MB1*Metode B4
Kl. 12  MB2**Metode B4


Dommere: 
Birgitte Kronborg og Marie-Louise Elming


ALMINDELIGE BESTEMMELSER

1. DRF’s reglement er gældende, hvor intet andet er anført. 


2.
Stævnet er åbent for alle.

3.  Indskud kr. 125 kr. pr. klasse dog kr. 80,00 for klasse 1 og 7.

Anmeldelse skal ske til mail hhr@forum.dk eller til www.portal.rideforbund.dk

4. Indskud kan sættes ind på Reg. 1342 konto nr. 0425 6052 71. Husk navn på rytter og pony

5. Anmeldelsesfrist er 29. april 2012

6. Efteranmeldelser modtages kun i det omfang tidsplanen tillader det og kun mod dobbelt indskud.

7. Spørgsmål vedr. stævnet kan rettes til hhr@forum.dk eller Alice Nielsen tlf: 22490019

8. Klubben forbeholder sig ret til at ændre i tidsplanen for afvikling af de enkelte klasser, samt aflyse klasser med for ringe tilslutning.

9.  Klubben kan ikke være behjælpelig med opstaldning og stævneheste har ikke adgang til HHR’s stalde.

10.

Klubben hæfter ikke for ulykker eller sygdom hos hest, rytter eller hestepasser under stævnet eller på ud- og/eller hjemrejse. Det samme gælder for tyveri.

11.

Der udsendes ikke program for stævnet. Startlister vil kunne ses på HHRs hjemmeside (www.hornsherred-rideklub.dk) senest onsdag d. 2. maj

12.

Sekretariatet vil være åbent én time før stævnets start. Telefon 2145 4104

13.

Alle klasser afvikles umiddelbart efter hinanden, så der undgås pauser ved frafald. HHR forbeholder sig ret til at ændre i tidsplanen for afvikling af de enkelte klasser, samt aflyse klasser med for ringe tilslutning. 14. Stævnet afholdes udendørs på 29x75 bane med fiberbund og med opvarmning indendørs i 20x60 ridehus