05-07-2012

Dommer

Der er 3 dommer til stævnet på søndag, Laura Adele Nielsen, Tina Piora og Bettina Bergmann

05-07-2012

Hjælperliste

Så er hjælperlisten klar, tjek selv hvor du er sat på og dine tider. Husk hvis du starter for HHR er vi nødt til at hjælpe hinanden så giv din hjælp......

Propositioner

Resultat

 

LD-1 Pony          
Dommer Laura Adele Nielsen          
Placeringer          
             
Klasse Rytter Hest Klub Tid    
1 LD1-B         Point %
1 Celina Falk - u.f. konkurenc Øllegaardens Beauty RVV 09.00 108 72
2 Jennifer Nisted Florboe´s Nemo FAK 09.04 96 64
3 Clara Røhrmann Øllegaardens Beauty RVV 09.09 101 67,33
4 Amalie Morton Freja FAK 09.13 103 68,67
5 Sigrid Gudmand Andersen Florboe´s Nemo FAK 09.18 99 66
6 Rikke Sode-Hansen El Diamond Van De Dikel FJOR 09.22 113 75,34
7 Clara Røhrmann Taura RVV 09.27 95 63,34
8 Amalie Morton Freja FAK 09.32 102

68

 

 

LC-2 pony          
Dommer Laura Adele Nielsen          
Placeringer          
             
Klasse Rytter Hest Klub Tid    
2 LC-2         Point %
1 Michelle Tiedebøhl Storm ØKR 09.45 152 69,09
2 Klara Nørrekær Lund Pepsi RVV 09.51 150 68,19
3 Rikke Sode-Hansen El Diamond Van De Dikel FJOR 09.57 145 65,91
4 Camilla Christiansen Konrad FJOR 10.03 143 65
5 Ida Fauerholt Therkelsen Scarlett JET 10.09 147 66,82
6 Amalie Kidmose  Tyson Af Tas HHR 10.15 153

69,55

 

 

LB-2 pony            
Dommer Laura Adele Nielsen          
Placeringer          
             
Klasse Rytter Hest Klub Tid    
3 LB-2         Point %
1 Michelle Tiedebøhl Storm ØKR 10.30 173 66,54
2 Klara Nørrekær Lund Pepsi RVV 10.38 175 67,31
3 Amalie Kidmose  Tyson Af Tas HHR 10.45 169 65
4 Emilie Silfwander Daphne SRØ 10.53 175 67,31
5 Laura Bruun lander Comet SAS 11.00 opg  
6 Matilde Kastrup Madsen Duchesse II HHR 11.07 172,3 66,16

 

 

 

 

LA-2 pony          
Dommer Tina Piora          
Placeringer          
             
Klasse Rytter Hest Klub Tid    
4 LA-2         Point %
1 Michelle Tiedebøhl Cirkeline ØKR 11.25 201 62,82
2 Amanda Werchmeister Carlo MMR 11.32 196 61,25
3 Laura Bruun lander Comet SAS 11.38 185 57,82
4 Anne Simone Holck Coverland Furstenlander NSR 11.45 232 72,5

 

 

LA-4 pony          
Dommer Tina Piora          
Placeringer          
             
Klasse Rytter Hest Klub      
5 LA-2         Point %
1 Michelle Tiedebøhl Cirkeline ØKR   200 62,5
3 Simone Sigersted Look At Me NSR   211 65,94
4 Anne Simone Holck Coverland Furstenlander NSR   228 71,25

 

 

LD-1 Hest            
Dommer Tina Piora          
Placeringer          
             
Klasse Rytter Hest Klub Tid    
6 LD1-B         Point %
1 Anne V. Christoffersen Salsa Danica SIV 12.40 109 72,67
2 Bonnie Minerth Olsen Rivaldo af Ålborgdal HHR 12.45 101 67,34
3 Daniella Drøscher Clausen Storbjergs Cruella ØKR 12.50 96 64
4 Alexandra Dacia Larsen Rsb Devenir HGS 12.55 115 76,67
5 Anne V. Christoffersen Salsa Danica SIV 13.00 104 69,34
6 Malene Paaske Prins Charman FJOR 13.05 96 64
7 Bonnie Minerth Olsen Rivaldo af Ålborgdal HHR 13.10 udg.  
8 Anne-Mette Severinsen Tamara RVV 13.15 97 64,67
9 Cecilie Haugaard Lucasia HHR 13.20 99 66
10 Helene Brinck Cover "SI" SPR 13.25 108 72

 

 

LC-2 Hest          
Dommer Tina Piora          
Placeringer          
             
Klasse Rytter Hest Klub Tid    
7 LC-2          Point %
1 Josephine Johannesen Geerslettegård mistral FAK 13.45 168 73,05
2 Anne Lise Bertelsen Bolette HHR 13.52 138 60
3 Anastasia Richter Little Brandy NØR 13.58 127 55,22
4 Alexandra Dacia Larsen Rsb Devenir HGS 14.05 161 70
5 Michelle Emerslund Ofelia MD Farmen SRØ 14.12 134 58,26
6 Malene Paaske Prins Charman FJOR 14.18 140 60,87
7 Cecilie Haugaard Lucasia HHR 14.25 147 63,92
8 Therese Andersen Nødelundens Gladiator STRK 14.32 150 65,22
9 Birgit Johansen Rozalina FAK 14.39 152 66,09
10 Signe Maria Linér Kirkeledegaard´s Barracuda BAL 14.45 188 81,74
11 Michael Hansen Champange RVV 14.52 151 65,66
12 Mona Struve Monty SAT 14.58 udg  
13 Josephine Bjerregaard Møllegårdens Danilo MAK 15.05 144 62,61
14 Kira L Kaysfeld Layla V SPR 15.12 156 67,83
15 Bianca Bagge It´s a Jewel HES 15.18 161 70
16 Stina Sørensen Sofiesmindes Piccolo SLR 15.25 164

71,31

 

 

LB-2 Hest          
Dommer Bettina Bergmann          
Placeringer          
             
Klasse Rytter Hest Klub Tid    
8 LB-2         Point %
1 Mona Pedersen Møllegårdens Danilo MAK 15.42 183 67,78
2 Helle nygård Thomsen Elvis HJOR 15.48 172 63,71
3 Therese Andersen Nødelundens Gladiator STRK 15.55 173 64,08
4 Signe Maria Linér Kirkeledegaard´s Barracuda BAL 16.01 189 70
5 Estella Levy Jessen Layla V SPR 16.08 174 64,45
6 Helen Eisemann Malibu af Toftelundgaard EGE 16.14 178 65,93
7 Annelise E Pedersen Pilegårdens Asterix HHR 16.21 176 65,19
8 Camilla Bredroft Wanessa HIS 16.28 177 65,56
9 Amalie Pepke Don Diamante NSR 16.35 194 71,86
10 Mie Hauge Møller Poldine Sølyst HHR 16.43 178 65,93

 

 

LA-2 Hest          
Dommer Bettina Bergmann          
Placeringer          
             
Klasse Rytter Hest Klub Tid    
9 LA-2         Point %
1 Simone S Pedersen Liva HGS 17.00 190 65,52
2 Bianca Bagge Mosegårds Sorte Sky HES 17.07 194 66,9
3 Mette Fryd Bourgogne HHR 17.14 180 62,07
4 Amalie Pepke Don Diamante NSR 17.21 199 68,62
5 Stina Sørensen Sofiesmindes Piccolo SLR 17.28 185 63,8
6 Lotte Petersen Caruso FJOR 17.35 202 69,66
7 Stine Damkær UZO Horsmark OHR 17.42 194 66,9
8 Kristina Grøndahl Larsen Ryans May Lady DARK 17.49 171 58,97
9 Line Pyndt Hansen Hjørnevang´s Dominique SPR 17.55 195 67,25
10 Lene Normann Nielsen Koustruplund´s Mini Meal SPR 18.09 187 64,49
11 Bine Harkjær Jorck Carnudo SPR 18.15 193 66,56
12 Sophia Straarup Karmen JET 18.22 176 60,69
13 Christel Danner Jackpot BAR 18.29 183 63,11
14 Kira De Richelieu Caramond HGR 18.35 193 66,56
15 Helene Brinck Skovlygårds Manilla SPR 18.42 201 69,31
16 Line Sode-Hansen Corvinus FJOR 18.48 186 64,14
17 Sebrina Christiansen Soelsbergs Anjas HHR 18.54 201 69,31
18 June Nielsen Honduraz Firfod FAK 19.00 189 65,18

 

 

LA-4 Hest            
Dommer Bettina Bergmann          
Placeringer          
             
Klasse Rytter Hest Klub Tid    
10 LA-4         Point %
1 Malenen Torp Ladyship B SLR 19.21 215 63,24
2 Lotte Petersen Loa FJOR 19.28 229 67,36
3 Karina Mûller Rock N´Royal Horsebo MMR 19.34 230 67,65
4 Julie Guldbæk Birkelunds Frede Rex SPR 19.41 220 64,71
5 June Nielsen Honduraz Firfod FAK 19.48 228 67,06
6 Kira De Richelieu Caramond HGR 19.54 228 67,06
7 Helene Brinck Skovlygårds Manilla SPR 20.00 230 67,65

 

 

Fortløbende startstider, vær opmærksom på, at der kan forekomme ændringer

indtil lørdag morgen.

Vi glæder os til at se jer alle sammen, der vil være parkering på marken, opvarmning foregår i stort 20*60 ridehus med masser af plads til publikum så tag familen eller vennerne med. HHR´s cafeteria er åben under stævnet.

Klasserne bliver afviklet på vores store lækre dressurbane udendørs. Du er velkommen til at komme over i sekriatet som du finder ved siden af dressurbanen og sige du er kommet.

Der vil være mulighed for at tage en tur på den 1200 meter lange galopbane hvis man vil strække ud Ha ha

Adressen er:

kirkevej 20, 3630 jægerpris og telefon under stævnet er 2145 4104.

Vi håber at i alle sammen vil få en god oplevelse hos os.

 

Pony    Dommer: Laura Adele Nielsen    
Klasse Rytter Hest Klub Tid
1 LD1-B        
1 Celina Falk - u.f. konkurenc Øllegaardens Beauty RVV 09.00
2 Jennifer Nisted Florboe´s Nemo FAK 09.04
3 Clara Røhrmann Øllegaardens Beauty RVV 09.09
4 Amalie Morton Freja FAK 09.13
5 Sigrid Gudmand Andersen Florboe´s Nemo FAK 09.18
6 Rikke Sode-Hansen El Diamond Van De Dikel FJOR 09.22
7 Clara Røhrmann Taura RVV 09.27
8 Amalie Morton Freja FAK 09.32
2 LC2-B  Sponsor: Rideting.dk  Dommer Laura-Adele Nielsen    
1 Michelle Tiedebøhl Storm ØKR 09.45
2 Klara Nørrekær Lund Pepsi RVV 09.51
3 Rikke Sode-Hansen El Diamond Van De Dikel FJOR 09.57
4 Camilla Christiansen Konrad FJOR 10.03
5 Ida Fauerholt Therkelsen Scarlett JET 10.09
6 Amalie Kidmose  Tyson Af Tas HHR 10.15
3 LB2-B    Dommer Laura-Adele Nielsen    
1 Michelle Tiedebøhl Storm ØKR 10.30
2 Klara Nørrekær Lund Pepsi RVV 10.38
3 Amalie Kidmose  Tyson Af Tas HHR 10.45
4 Emilie Silfwander Daphne SRØ 10.53
5 Laura Bruun lander Comet SAS 11.00
6 Matilde Kastrup Madsen Duchesse II HHR 11.07
4 LA2-B    Dommer Tina Piora    
1 Michelle Tiedebøhl Cirkeline ØKR 11.25
2 Amanda Werchmeister Carlo MMR 11.32
3 Laura Bruun lander Comet SAS 11.38
4 Anne Simone Holck Coverland Furstenlander NSR 11.45
5 LA4-B    Dommer Tina Piora    
1 Michelle Tiedebøhl Cirkeline ØKR 12.10
2 Simone Sigersted Look At Me NSR 12.16
3 Anne Simone Holck Coverland Furstenlander NSR 12.22
Hest        
Klasse Rytter Hest Klub Tid
6 LD1-B     Dommer Tina Piora    
1 Anne V. Christoffersen Salsa Danica SIV 12.40
2 Bonnie Minerth Olsen Rivaldo af Ålborgdal HHR 12.45
3 Daniella Drøscher Clausen Storbjergs Cruella ØKR 12.50
4 Alexandra Dacia Larsen Rsb Devenir HGS 12.55
5 Anne V. Christoffersen Salsa Danica SIV 13.00
6 Malene Paaske Prins Charman FJOR 13.05
7 Bonnie Minerth Olsen Rivaldo af Ålborgdal HHR 13.10
8 Anne-Mette Severinsen Tamara RVV 13.15
9 Cecilie Haugaard Lucasia HHR 13.20
10 Helene Brinck Cover "SI" SPR 13.25
7 LC2-A    Dommer Tina Piora    
1 Josephine Johannesen Geerslettegård mistral FAK 13.45
2 Anne Lise Bertelsen Bolette HHR 13.52
3 Anastasia Richter Little Brandy NØR 13.58
4 Alexandra Dacia Larsen Rsb Devenir HGS 14.05
5 Michelle Emerslund Ofelia MD Farmen SRØ 14.12
6 Malene Paaske Prins Charman FJOR 14.18
7 Cecilie Haugaard Lucasia HHR 14.25
8 Therese Andersen Nødelundens Gladiator STRK 14.32
9 Birgit Johansen Rozalina FAK 14.39
10 Signe Maria Linér Kirkeledegaard´s Barracuda BAL 14.45
11 Michael Hansen Champange RVV 14.52
12 Mona Struve Monty SAT 14.58
13 Josephine Bjerregaard Møllegårdens Danilo MAK 15.05
14 Kira L Kaysfeld Layla V SPR 15.12
15 Bianca Bagge It´s a Jewel HES 15.18
16 Stina Sørensen Sofiesmindes Piccolo SLR 15.25
8 LB2-A    Dommer Bettina Bergmann    
1 Mona Pedersen Møllegårdens Danilo MAK 15.42
2 Helle nygård Thomsen Elvis HJOR 15.48
3 Therese Andersen Nødelundens Gladiator STRK 15.55
4 Signe Maria Linér Kirkeledegaard´s Barracuda BAL 16.01
5 Estella Levy Jessen Layla V SPR 16.08
6 Helen Eisemann Malibu af Toftelundgaard EGE 16.14
7 Annelise E Pedersen Pilegårdens Asterix HHR 16.21
8 Camilla Bredroft Wanessa HIS 16.28
9 Amalie Pepke Don Diamante NSR 16.35
10 Mie Hauge Møller Poldine Sølyst HHR 16.43
9 LA2-A    Dommer Bettina Bergmann    
1 Simone S Pedersen Liva HGS 17.00
2 Bianca Bagge Mosegårds Sorte Sky HES 17.07
3 Mette Fryd Bourgogne HHR 17.14
4 Amalie Pepke Don Diamante NSR 17.21
5 Stina Sørensen Sofiesmindes Piccolo SLR 17.28
6 Lotte Petersen Caruso FJOR 17.35
7 Stine Damkær UZO Horsmark OHR 17.42
8 Kristina Grøndahl Larsen Ryans May Lady DARK 17.49
9 Line Pyndt Hansen Hjørnevang´s Dominique SPR 17.55
10 Lene Normann Nielsen Koustruplund´s Mini Meal SPR 18.09
11 Bine Harkjær Jorck Carnudo SPR 18.15
12 Sophia Straarup Karmen JET 18.22
13 Christel Danner Jackpot BAR 18.29
14 Kira De Richelieu Caramond HGR 18.35
15 Helene Brinck Skovlygårds Manilla SPR 18.42
16 Line Sode-Hansen Corvinus FJOR 18.48
17 Sebrina Christiansen Soelsbergs Anjas HHR 18.54
18 June Nielsen Honduraz Firfod FAK 19.00
10 LA4-A    Dommer Bettina Bergmann    
1 Malenen Torp Ladyship B SLR 19.21
2 Lotte Petersen Loa FJOR 19.28
3 Karina Mûller Rock N´Royal Horsebo MMR 19.34
4 Julie Guldbæk Birkelunds Frede Rex SPR 19.41
5 June Nielsen Honduraz Firfod FAK 19.48
6 Kira De Richelieu Caramond HGR 19.54
7 Helene Brinck Skovlygårds Manilla SPR 20.00

 

Hjælper liste 07-08 dressur klub stævne
                 
Anna Anna Gitte Heidi Henrik Anna Henriette    
Klasse 1 Skriver Speaker Sekriatiat Kritikhenter Præmieover. cafe Cafe Cafe
9.00 - 9 45 Anja Heidi Henrik Gitte Anja/Gitte Henriette Monica  Anna
Klasse 2 Skriver Speaker Sekriatiat Kritikhenter Præmieover. cafe Cafe Cafe
9.45 - 10.30 Freja Heidi Henrik Anna Anja/Gitte Henriette Monica   
Klasse 3 Skriver Speaker Sekriatiat Kritikhenter Præmieover. cafe Cafe Cafe
10.30 - 11.25 Freja Heidi Henrik Anna Anja/Gitte Henriette Monica   
Klasse 4 Skriver Speaker Sekriatiat Kritikhenter Præmieover. cafe Cafe Cafe
11.25 - 12.10 Freja Heidi Henrik Anna Anja/Gitte Henriette Monica   
Klasse 5 Skriver Speaker Sekriatiat Kritikhenter Præmieover. cafe Cafe Cafe
12.10 - 12.40 Freja Heidi Henrik Anna Anja/Gitte Henriette Monica   
Klasse 6 Skriver Speaker Sekriatiat Kritikhenter Præmieover. cafe Cafe Cafe
12.40 - 13.45 Anja Heidi Henrik Gitte Freja/Gitte Henriette Monica   
Skifte til A bane Anna Anja Freja Matilde        
Klasse 7 Skriver Speaker Sekriatiat Kritikhenter Præmieover. cafe Cafe Cafe
13.45 - 15.35 Anja Heidi Henrik Matilde Gitte Anna Freja Sara
Klasse 8 Skriver Speaker Sekriatiat Kritikhenter Præmieover. cafe Cafe Cafe
15.35 - 15.45 Freja Heidi Henrik Matilde Gitte Anna Sara  
Klasse 9 Skriver Speaker Sekriatiat Kritikhenter Præmieover. cafe Cafe Cafe
16.45 - 18.45 Anja Heidi Henrik Gitte Anja  Anna Freja  
Klasse 10 Skriver Speaker Sekriatiat Kritikhenter Præmieover. cafe Cafe Cafe
18.45 - 19.40 Annelise Heidi Henrik Gitte Gitte Anna Freja Anja
Dressurhegn ned Rydde sektiatet P skilte ned flag ned samle klatter rydde cafe Bord stole ned    
Cecilie Haugaard Heidi     Gitte Anna Henrik    
Anja         Freja       

 

Klasse 1: LD1-B Pony

Klasse 2: LC2-B Pony

Klasse 3: LB2-B Pony

Klasse 4: LA2-B Pony

Klasse 5: LA4-B Pony

Klasse 6: LD1-B Hest

Klasse 7: LC2-A Hest

Klasse 8: LB2-A Hest

Klasse 9: LA2-A Hest

Klasse 10: LA4-A Hest

 

Indskud:

75 kr. pr. start

Tilmelding:

Skal ske på mail: hornsherred@live.dk. Indskud overføres til konto 0425605271 reg 1342. Husk navn på rytter og hest. For spørgsmål kontakt Anja tlf 22 999 579. Tilmeldingsfristen er tirsdag d. 3. juli

Sted:

Stævnet afholdes på HHR, Kirkevej 20, 3630 Jægerspris. Der rides udendørs på bane med fiberbund, og opvarmning er indendørs i 20x60 ridehus

Øvrigt:

Stævnet er åbent for alle der er medlem af en klub under DRF. DRFs reglement er gældende hvor intet andet er anført. Efteranmeldelse er muligt i det omfang tidsplanen tillader det mod dobbelt indskud. Max. 2 starter pr. ekvipage. Den enkelte ekvipage må kun starte 1 gang pr. klasse. Dog må der gerne startes 2 gange i klasse 1 og 6. Trækker og opråber er tilladt i klasse 1 og 6. Rosette og ærespræmie til samtlige placerede. Ponyklasserne bliver ikke kategoriopdelt. Ryttere over 16 år må godt starte på pony, forudsat ekvipagen er harmonisk og de starter i hesteklasserne.